Jaké disky na WJ? Kde?

ZJ, WJ, WK, XK

Moderátoři: harley, Marty

Jaké disky na WJ? Kde?

Příspěvekod rothstein » stř, 04 lis 2009 15:05

Mám dotaz ohledně kol. Sice sem si toho tady přečetl více, ale potřebovla bych to od někoho shrnout. Mám Grand Cherokee 02 a chi mu na léto pořídit nějaké hezké kola. První dotaz, jakou velikost doporučujete, vím že obvyklé je 16, chtěl bych vědět, zda když tam dám i větší, zda to utrpí na komfortu jízdy. Případně bez úprav, jaké tam můžu dát max? Je mi jasné, že záleží také na gumách. Další dotaz je ohledně toho, jestli je vždy nějaké doporučení pneumatik na určitý rozměr disku. Co vím, tak čím větší průměr kola, tak se dávají menší tloušťka gumy, samozřejmě to není pravdidlem, ale není někde řečený nějaký klíč, dle kterého se řídit? Co ja na takový typ auto asi nejvhodnější, kde je hranice že za krásu budu pikat s komfortem? Moc do terénu asi jezdit nebudu, spíš leštěnka :) Také jsem koukal, že na WJ není moc velký výběr Alu disků, nemáte nějaký tip, kde bych sehnal nové případně starší kola?

Chtěl bych slyšet něco ve stylu: 16 standard a dobrý na terén, 17 dobrý poměr komfort a vzhled, 18 horší komfort, 19 nedá se do terénu, jízda nic moc, nevejdou se tam :) Gumy předpokládám, že je to něco podobného, tam by mě zajímala šířka a výška, jak se na tohle kouká z pohledu jízdního komfortu, kde je cca hranice.

Díky moc
rothstein
Začátečník

Zpět na Grand Cherokee - Úpravy