Zadny dif. Aro 240

Příznivci Ara zde.

Moderátoři: Zdeněk, Gekon

Příspěvekod jerry » pon, 07 dub 2008 19:24

Jak dlouhý a s jakým závitem sou šrouby co držej talířový kolo ?????

Závit je tušim M10x1...ale dýlku sem nikde nenašel... :cry: :cry: :cry:
Nissan Patrol GR Y61

Jerry
tel.608 714 081
jerry
Offroad bůh

Příspěvekod Vejr » pon, 07 dub 2008 19:36

nikde to nepíšou. Budu to vědět příští tejden až budu měnit převody. Mám pocit že je jsou dlouhý 25 nebo 30mm ale to řikám z hlavy.
Do or die !
Když do pekla tak na pořádným koni !
Yamaha XTZ 750 Supertenere
Vejr
Offroad bůh

Příspěvekod jerry » pon, 07 dub 2008 19:39

no ...tak nějak mě to vychází taky......ale neradbych se za ty prachy mejlil... :palecnahoru
Nissan Patrol GR Y61

Jerry
tel.608 714 081
jerry
Offroad bůh

Příspěvekod JOB » pon, 07 dub 2008 19:56

Vejr píše:soukolí z předního diferáku se do emkovejch náprav použít nedá, věnec a koš je stejnej ale hruška je delší asi o 5 cm, nejde stáhnout na ložiskách. Navíc má věnec a hruška opačnej sklon zubů. Musíš sehnat zadní diferáky. Můžeš je nechat v původních 240kových obalech, jsou stejný akorát musíš přehodit planetový kola. emka má jiný drážkování než 240ka. Potřebuješ soukolí s převodem 33/8 (4,12) nebo 33/7 (4,71) jezdí ti to pomalu protože emka má 36/7 (5,16). Ale zase máš velkou sílu :lol: něco ti pošlu

Aha :cry: a nemá někdo chuť vyšmelit 2x zadní difr na 240 za 2x přední difr z 240 ? Je to komplet s nepoškozeným hliníkovým tělem . :stud
ARO M-461
Čím dále v terénu dojedeš, tím déle půjdeš pro traktor :D
JOB
Offroaďák

Příspěvekod Vejr » pon, 07 dub 2008 20:02

obávám se že s tím neuspěješ :lol: přední neodcházej, je jich dost, sám mám 2 schovaný. Ale skus cinknout Manyjakovi jestli nějakej nemá http://manyjak.aro4x4.cz/
Do or die !
Když do pekla tak na pořádným koni !
Yamaha XTZ 750 Supertenere
Vejr
Offroad bůh

Příspěvekod JOB » pon, 07 dub 2008 21:02

Vejr píše:obávám se že s tím neuspěješ :lol: přední neodcházej, je jich dost, sám mám 2 schovaný. Ale skus cinknout Manyjakovi jestli nějakej nemá http://manyjak.aro4x4.cz/

Noooo nepotěšil jste mě ,ani já váááás nepotěším :rozcileni4
ARO M-461
Čím dále v terénu dojedeš, tím déle půjdeš pro traktor :D
JOB
Offroaďák

Re: Zadny dif. Aro 240

Příspěvekod Cieslar » úte, 28 črc 2015 12:24

Dobrý den,

prosím Vás scháním zadní levou (kratší polosou) na ARO ale přesně nevím které označení, zda-li 240, nebo m461,
mám to hrubé drážkování 10 drážek po 5 mm a na délku má poloosa i s nábojem 71 cm, průměr 30mm,
je Váš inzerát pořád platný?

Dík za info a jsem s pozdravem

Cieslar
=
Cieslar
Špion

Příspěvekod maruten1707 » pon, 05 srp 2019 22:12

Zdravím všetkých mám ARO M461 a mám pár otázok sú totožné Mkové diferáky s diferákmi od 24....???
Pýtam sa preto lebo mám hodne veľku vôľu na diferáku a našiel som stručný návod ako vymedziť vôľu na diffe ,ALE: nerozumiem kde je ten jemný závit na podkovách kde sa dávajú tie šteľovacie ružice-a kde sa dajú zohnať tie ružice, nedávajú sa tam tie vymedzovacie tenké podložky pod ložiská????:

NÁVOD:

no jestli máš v okolí někoho co to umí udělat tak mu to radši přenech. Udělaj ti to i jezeďáci na nějaký traktorový stanici, je to v principu stejný jako na jinejch autech.
Jinak postup je tento : vyšroubuješ ty 4 velký šrouby co drží ložiska, označíš si podkovy a vyndáš koš ven, odjistíš a odšrobuješ tu hromadu šroubů co drží věnec na koši, nejdřív si ale označ zvájemnou polohu ,potom na koši povolíš jeden šroub s hlavou na 12 nebo 13ku klíč ( jinej tam už není ) vysuneš čep satelitů a otáčením planetových kol dopravíš jednotlivý satelity do výřezu v koši, vyměníš kola a stejným způsobem to naskládáš zpátky. Je to trošku piplačka je tam složit tak aby seděli hned na poprvé, jak to přesadíš o zub tak ti to nevyjde na díru čepu. Nezapomeň dát pod planety původní děrované podložky. Potom nasadíš čep, zajistíš šroubem a namontuješ zpátky věnec. Utahovací moment z hlavy nevím, večer se podívám do knihy a napíšu to sem. Šrouby se musej zajistit plechovýma podložkama.
Do teď je to snadný
nasadíš smontovanej koš zpátky do obalu diferenciálu, nasadíš vnější kroužky ložisek, nasadíš podkovy a strčíš do nich šrouby. Nedotahovat na plno ! Do závitu v podkovách natočíš ty velký štelovací růžice, jde to blbě, závit je jemnej a blbě se chytá tak v klidu a s citem. Teď zašroubováním růžic vymezíš vůli koše proti hrušce diferenciálu, musí tam nějaká zbejt, nesmí to být úplně na tvrdo, správná vůle je když unašeč hružky bude mít volnej chod tak 1 mm. Doporučuje se taky zuby věnce stříknout barvou nebo nakřídovat a koukat aby zuby hrušky kreslily do středu zubů věnce, jestli je dif hodně jetej tak trochu víc dovnitř. Současně dotahováním růžic proti sobě nastavíš předpětí ložisek, kolik se blbě určuje, jeto na cit. Musí se dif volně točit, nesmíš cítit drhnutí ložisek ale zase to nesmí mít vůli, jinak hrozí že se v záběru hne koš ke straně a vylámou se zuby. Takže radši trošku víc než míň. Nakonec na krev dotáhneš ty 4 šrouby co drží podkovy, zajistíš je drátem včetně vyklápěcí pojistky která aretuje růžice. Po namontování do auta ze začátku poslouchej jestli dif nehučí, zkontroluj jestli se nadměrně nehřeje. Olej použij PP90H
Bohužel postup jinej není kvůli tomu že nejde vysunout osa satelitů přes zuby věnce
Večer jsem dám dotahovací momenty a pár obrázků.
fuj to jsem se opravdu uklep, dík , správně to má být 1mm, podle manuálu u nového soukolí dokonce jenom 0,2mm
maruten1707
Špion

Příspěvekod maruten1707 » čtv, 08 srp 2019 19:10

hmmm, nikto nemá návod ako na to poprípade či diff za ara 240 je totožný s M461
maruten1707
Špion

Předchozí

Zpět na Aro