Lénočky Vojta

Koňáci a ti ostatní...

Moderátor: Lénočka

Lénočky Vojta

Příspěvekod Lénočka » úte, 22 lis 2005 14:52

Tak tohle je můj šmudla Vojtíšek.
Někteří z vás už ho viděli, ale díky tomu cvokovi co zničil staré forum ho sem dávám ještě jednou. 8)

Je to teď 8 let starý valášek menšího vzrůstu, ale s obrovským charakterem. Momentálně je po operaci a strašně tlustej, ale nevyměnila bych ho za nic na světě. :oops:

Dalšími "technickými" detaily vás unavovat nebudu, kdo bude chtít vědět víc ať se zeptá. :wink:

Krasavec ve slunečnici (slunečnice dostala ocenění, kůň ne :lol: )
Obrázek

Jarní pohodička
Obrázek
Lénočka
Spolujezdec

Příspěvekod Těžkej » úte, 22 lis 2005 15:08

Móóc hezkej obrázek ,móóc hezkej valášek ,pozornej valášek, a vidím snad reinig sedlo? , že by western?Kde jezdíš. :wink:
Těžkej
Řidič

Příspěvekod Lénočka » úte, 22 lis 2005 16:02

Děkuji,od koňáka potěší pochvala hned dvakrát. :oops:

Je to bývalý provozák, teď tak trochu westerňák (3/4 roku bydlel v Praze, trénovali jsme rodeo), teď už je od května doma na Plzeňsku v Heřmanově Huti (asi 20km od Plzně směr Rozvadov). Od jara budem tak trochu kombinovat western i skoky, no uvidíme jak to půjde.

Jojo,sedlo je reining šitý téměř na míru, našla jsem výbornýho sedláře v Praze takže úplně nový mě vyšlo na 16tis. a sedí mu parádně, stačí tenká deka.

Napiš něco ke kobylce, koukám že taky pod westernem, paráda. :wink:
Lénočka
Spolujezdec

Příspěvekod birddog » úte, 22 lis 2005 20:06

Lénočka píše:Děkuji,od koňáka potěší pochvala hned dvakrát. :oops:

Je to bývalý provozák, teď tak trochu westerňák (3/4 roku bydlel v Praze, trénovali jsme rodeo), teď už je od května doma na Plzeňsku v Heřmanově Huti (asi 20km od Plzně směr Rozvadov). Od jara budem tak trochu kombinovat western i skoky, no uvidíme jak to půjde.

Jojo,sedlo je reining šitý téměř na míru, našla jsem výbornýho sedláře v Praze takže úplně nový mě vyšlo na 16tis. a sedí mu parádně, stačí tenká deka.

Napiš něco ke kobylce, koukám že taky pod westernem, paráda. :wink:

Tedy Lenočko, jsi pěkně skoupá na informace. Jediné, co jsem vydedukoval je, že se jedná o 4WD o jmenovitém výkonu agregátu 1 hp.
Ale všichni v tomto foru představují svá vozidla detailně.
A tak ani nevím, má-li MT nebo AT podkovy, budeš-li na zimu přezouvat, jak je to s redukcí a uzávěrkami, co už bylo upraveno a co se bude vyměnˇovat, budeš ho zvedat, jakou má brodivost a stoupavost, má-li naviják a kolik chlastá.....?????????
Otázky přes otázky.....
Jeeps-offroads finest !
birddog
Tříkolkař

Příspěvekod birddog » stř, 23 lis 2005 09:09

Těžkej píše:Móóc hezkej obrázek ,móóc hezkej valášek ,pozornej valášek, a vidím snad reinig sedlo? , že by western?Kde jezdíš. :wink:

Je to přírodní blonďák nebo má přeliv ?
Jeeps-offroads finest !
birddog
Tříkolkař

Příspěvekod birddog » stř, 23 lis 2005 09:12

birddog píše:
Těžkej píše:Móóc hezkej obrázek ,móóc hezkej valášek ,pozornej valášek, a vidím snad reinig sedlo? , že by western?Kde jezdíš. :wink:

Je to přírodní blonďák nebo má přeliv ?

Tu fotku v tom poli se slunečnicema bys měla nabídnout nějakému editorovi koňských kalendářů nebo výrobci fototapet na dveře.
Jeeps-offroads finest !
birddog
Tříkolkař

Příspěvekod Lénočka » stř, 23 lis 2005 11:19

Hele, birddogu, nemáš těch otázek nějak málo :?: :lol: :lol: :lol:

Tak jo, já tu něco vypotím. Podrobný popis by byl na dlouho, ale snad aspoň něco. :wink:

* rok výroby 1997, kříženec = jak by řekl Těžkej "hlava je z něčeho jinýho a zadek taky"
* je bosý - podkovy nemá, obutí tedy univerzální, dá se přirovnat k nejlepším MTčkám (nejistý je jen na zmrzlém)
* redukce - lepší jsi neviděl
* uzávěrky - tak tady výroba poněkud zapomněla, ale vážně mu nechybí, však on si poradí
* úpravy - v květnu menší rekonstrukce PZ (pravá zadní), po půl roce rekonvalescence vše téměř OK
- další se neplánují
* výměny - průběžně různá výbava a doplňky, záleží podle finanční situace
* zvedání - no nevím, podvozek má +- 1m nad zemí a ještě nikdy nedrhnul, takže zvedat se nebude :lol:
* přebrodí (případně přeplave) a vystoupá na co si vzpomeneš :arrow: žádný naviják nepotřebuje, je to prostě DOKONALEJ OFFROAD!!!

* spotřeba: asi 30-40l vody a otýpka sena na den
* blonďák je samozřejmě přírodní a moc mu to sluší. :D

Tak a máš to! 8)

Víc jsem zatím takhle po ránu nevymyslela, ale klidně se ptej...

Jo a tu fotku nikomu nabízet nebudu, taky fotim a jednou (asi za pěkně dlouho) třeba bude v mym vlastním kalendáři
Lénočka
Spolujezdec

Příspěvekod Těžkej » stř, 23 lis 2005 11:38

A taky jsou nejistí na kovovém mostě za deště. Jinak to je bez chyby. Sjede vše třeba i po prdeli. Jinak má dobrou spotřebu vody. V létě Kláskou udělá denně i 80 l . :wink:
Těžkej
Řidič

Příspěvekod Návštěvník » stř, 23 lis 2005 12:38

Těžkej píše:A taky jsou nejistí na kovovém mostě za deště. Jinak to je bez chyby. Sjede vše třeba i po prdeli. Jinak má dobrou spotřebu vody. V létě Kláskou udělá denně i 80 l . :wink:

Děkuji Lenočce za vyčerpávající informace, už nebudu obtěžovat všetečnými otázkami. Ta spotřeba vody mě opravdu šokovala. Takovou měl můj Jeep naposledy když měl proražený chladič. Na té fotce se slunečnicemi má ten koník velice šibalský úsměv. Asi žádnou legraci nepokazí. Hodně zábavy a vždy bezpečný návrat z projíždˇky vám oběma přeje Birddog.
Pro Těžkého mám řešení ohledně toho železného mostu : před přejezdem mu nasadˇwalkmana s uklidnˇující klasickou hudbou..a je to !
Ten můj se plaší jen když vidí policajta....
Návštěvník

Příspěvekod Lénočka » čtv, 24 lis 2005 18:02

Rádo se stalo, služebníček, poradíme, posloužíme, očekávám další otázky... 8)
Lénočka
Spolujezdec

Příspěvekod birddog » čtv, 13 črc 2006 20:45

Lénočka píše:Rádo se stalo, služebníček, poradíme, posloužíme, očekávám další otázky... 8)

Zajímalo by mě, kolik má spotřebu vody tedˇv tom vedru a o kolik je percentuelně větší než v zimě. :P :P :P
Jeeps-offroads finest !
birddog
Tříkolkař

Příspěvekod dave4x4 » čtv, 13 črc 2006 22:26

to sem netušil že se to měří i v procentech :lol:
dave4x4
Offroad bůh

Příspěvekod birddog » pon, 07 srp 2006 20:47

dave4x4 píše:to sem netušil že se to měří i v procentech :lol:

No hele, Lénočka psala něco o 30-40 litrech na den a koně. Asi to bude roční průměr. Ale ta horka v posledních týdnech... třeba měl spotřebu mezi 50ti a 60ti a v zimě zato třeba jen 20-30. Ale to ví asi jenom Lénočka a ten Vojta sám... :wink: :wink: :wink:
Jeeps-offroads finest !
birddog
Tříkolkař

Příspěvekod dave4x4 » pon, 07 srp 2006 22:42

no a Vojta nám to určo neřekne :D
dave4x4
Offroad bůh

Příspěvekod Goli » úte, 08 srp 2006 08:04

treba jo, co ty vis co ho ta zenska naucila :)
Goli
Offroad maniac

Další

Zpět na Koně