Něco pro fotofajnšmekry

I offroaďáci potřebují voraz...

Příspěvekod Kometa » pát, 27 úno 2009 20:49

zmecha píše::lol: ..né ,né... :lol: canadair to fakt nejni...muhehe..maj trochem jiný barvy a éra...tohle sou chorvatský hasiči v akci při požáru na jadranský dálnici..typ letadla přesně nevim ale možná zjistim a to pozadí je Split,Mali Rat a Dugi Rat..foceno od Omiše...

No já myslela tohle

Obrázek
Canadair CL-215

a to Biokovo jsem trefila, jen s Makarskou jsem se o pár kilometrů sekla :wink:

Edit: Akorát chorvati tomu letadlu říkají "kanáder". Takový ty plážoví inženýři vždycky vyprávějí mladým českým tůristkám, že jednou nabrali s vodou i šnorchlistu a vyplivli ho na ty hořící stromy :lol:
Obrázek
Kometa
Offroad maniac

Příspěvekod zmecha » pát, 27 úno 2009 21:32

:shock: ...smekám šírák a vrhám jej v dál..teda si mě dostala...sem mysle že máš na mysli Air Canada... :D :D :palecnahoru ...chytrá hlavička... 8)
...joj tu historku vo nasátym potápníkovi sem taky nekdě slyšel... :lol:
...and the winner is, ...GRRRRRR
zmecha
Offroad instruktor

Příspěvekod lubosh » úte, 11 kvě 2010 19:40

Oživím tohle téma, ať nemusím zakládat nové a přispěju s jednou otázkou (nejspíš pro Mimoucha). :)

Jelikož mi odešla moje zrcadlovka pokukuju po jiný. Doteď jsem měl EOSe 300D se "seťákem" EFS18-55 a EFko 70-300 a byl jsem moc spokojenej.

Teď, jaký modely se mi místo tříkila zamlouvají.

Canon EOS:

30D

300 - 350 - 400 - 450D

1000D

Nikon

D70 D70(s)

3000D

Olympus

E420

E600

Pentax

K-x

Nechci samozřejmě nic zbytečně drahýho, jako jsou pecky typu EOS 5D, 1D(s) mark III apod. :wink:

Pokud bych u novýho těla (nebo setu) využil i stávající objektivy (58 ) bylo by to plus, jinak bych se jich zbavil.
lubosh
Bahnofil

Příspěvekod mimouch » úte, 11 kvě 2010 21:26

Já vím hovno. Ale pokud už máš nějaký skla na Canon a víš, jak je udělaný ovládání na Canonu, zůstal bych u něj. Zbytek už je na penězích.
Nissan Patrol GR 4,2D
mimouch
Offroad bůh

Příspěvekod DwPetr » stř, 12 kvě 2010 07:45

Ehm.. tak ty skla co máš - canon plastik fantastic nezvažuj za kritérium výběru

Takže těma se netrap..

30D nebrat z jednoho důvodu, docela zastaralý.. a za ty peníze nic moc nenabízí

Pokud uvažuješ o desítkové řadě tak na věci typu 400 apod zapomeň. 1000D je ultra lowend..

D70 -platí stejné jak D30 u C

Jiný značky jak C a N neber, proč poznáš až budeš shánět kvalitní skla a koukneš se na bazar... největší výběr pro ty dva, zbytek musíš holt do novejch a 2x tolik platíš..

Jinak máme nikon 90D a canon 40D.. brácha má nikon, já tu 40..

Jestli chceš trochu fotit a tělo ti má vydržet, tak ber desítkovou řadu od C.. U nikonu je to zase stovková řada (200- staré, 300,700)..

30D je už nic moc a za 8tis co se tak pohybuje už nestojí..
40D je úplně jinde, trochu víc mp, větší disp.. lepší ostření, už trvale robrazuje ISO,lepší sklápění zrcátka, výměnné matnice, větší hledáček, livewiev a a je větší tělo - vyšší a líp se drží. dá se koupit kolem 11tis a to je asi nejlepší koupě
50D má HDMI, video, taky živej náhled, zas větší rozl.. a jednu hlavní věc, která mi na 40D chybí - microadjustment (využiješ když pořídíš objektiv co má FF/BF, tak si to krásně sladíš) ale je dražší..
7D špičkovej, ale dost drahej -30K
5D je dobrej stroj, ale pro mě pomalej
5DMKII je taky dobrej, ale zase pomalej a obě 5D maj ostření téměř převzatý z 20D a to je pro mě mínus docela.. takže bych počkal na 5D MKIII což by mohla bejt 7D s FF.. navíc na FF je potřeba zaplati pořádný sklo.. takže pro mě je možnej jen crop.

Nikon bych už vzal v úvahu až od 80D, stojí kolem 8tis... 90D má navíc video a možná nějaký pix.. ale oproti C30,40,50, jsou trochu na jiný, menší úrovni.. Poznáš to už při držení, že je to takovej plasťáček, menší...

Hledáček má zase lepší ND90 než C40D je větší, světelnější..

N200 se dá sehnat za 12, ale je už starej, 300 je už stroj, ale dražší..
700 je našláplá, na úrovni 5DII

Na C a N je hodně použitejch špičkovejch objektivů za poloviční peníze.. třeba C 70-200, 2.8 IS se sá koupit na paladixu za 31tis (56 novej) a to je docela dobrý..

Nebo třeba asi nejlepší padesátka Sigma 1.4 HSM na bazaru pro C za 8 tis.. jinak ostatní jen novej za 12...

Mě osobně víc sedí větší a festovnější canon, a za super (11k) cenu mám 40D. a možnost výhodně koupit kvalitní Lka za polovic, nebo velmi dobré sigmy.

Tolik můj názor.
Vracím autům život - www.muj-jeep.cz

JEEP Grand Cherokee WJ 4.7 V8
JEEP Grand Cherokee ZJ 5.2 V8
DwPetr
Offroad bůh

Příspěvekod DwPetr » stř, 12 kvě 2010 08:06

Dokonce je jedno 40D za 11 na aukru.. 8)

DwPetr
Offroad bůh

Příspěvekod Ondra T2 » stř, 12 kvě 2010 11:33

Co sem pochopil, u Canonu je třeba hodně investovat do skel. Nikon má pro změnu skvělý záklaďáky. Třeba Nikkor 18-70DX mi dělal lepčí foto než Sigma 18-50 s f2.8. Základní 50mm 1.8 stojí trojku. Ta Canoní taky ale je to plastová hračka. 60mm je taky úžasná, nemá ostřící motorek, ale zase lepčí než sigma, nebo tamron . To vše ze zhruba stejné cenové hladiny.

Canon 450D se záklaďákem jsem měl tejden na dovolený, dokonce jsem pořídil i pevnou 50mm. Foto neostré, barvy nebarevné. Zpracování hodné dětské hračky.
Canon 40D má výrobní vadu (info ze aw servisu)

s jinejma Canonama nemám zkušenost. Fotím s D80 a měnit nebudu.

nech si 300D a ať ti DwPetr sežene nějaký to Lko za polovic :) a časem
si upgradneš i tělo.
Ondra T2
Tříkolkař

Příspěvekod DwPetr » stř, 12 kvě 2010 12:36

Co se výrobní vady týká, osobně nevím co, akorát věci týkajíc se firmware.. schánět zvládne sám, třeba aukro, nebo http://www.paladix.cz/bazar/index.php?f ... =1&btid=23, je to jen o dlouhým hledání, ale dá se.. zase neber doslova tu polovinu.. ale třeba 17-40 za 11tis. když novej je třeba za 18 atd... a pokudnení mechanicky poškozenej, tak mu nic není.

Jde o to že nikony a canony maj největší zastoupení a proto je hodně objektivů v oběhu a proto jde cena dolů..třeba kamoš má olympus a musí do nových skel, ty co by chtěl na bazaru nejsou..

A kvalitní objektivy jsou stejně drahé a dobré u obou, resp.. to už je na tobe..fotí i seťáky.. ted jen záleží co chceš a na co používat.. světelné dobré zoomy jsou drahé u obou... pak jde také o konstrukci a zpracování.., rychlost přesnost ostření a vady..

DwPetr
Offroad bůh

Příspěvekod Kometa » pon, 28 úno 2011 09:20

Máte někdo zkušenost se skenováním negativů a diapozitivů? Zajímá mě zejména jak náročné je vyrobit z toho fotku, jak je kvalitní, jak vybrat skener a jestli se nechá někde za rozumné peníze třeba půjčit?
Obrázek
Kometa
Offroad maniac

Příspěvekod mimouch » pon, 28 úno 2011 09:50

Kometa píše:Máte někdo zkušenost se skenováním negativů a diapozitivů? Zajímá mě zejména jak náročné je vyrobit z toho fotku, jak je kvalitní, jak vybrat skener a jestli se nechá někde za rozumné peníze třeba půjčit?

Záleží, na co to potřebuješ. Na nějaký dokumentární výstupy bez nároků na vysokou kvalitu a bez potřeby z toho potom dělat větší tisky, můžeš použít běžný scanner, který umožňuje scannovat negativy. Ten pořídíš v relacích 2-10 tisíc.

Pokud očekáváš lepší výsledky, potom buď nechat scannovat ve fotolabu, jeden film 36 políček vyjde na cca 300 stovky. Nebo koupit kvalitnější scanner, ale tam počítej s cenovým rozpětím 20-100 tisíc.
Nissan Patrol GR 4,2D
mimouch
Offroad bůh

Příspěvekod Kometa » pon, 28 úno 2011 14:24

mimouch píše:
Kometa píše:Máte někdo zkušenost se skenováním negativů a diapozitivů? Zajímá mě zejména jak náročné je vyrobit z toho fotku, jak je kvalitní, jak vybrat skener a jestli se nechá někde za rozumné peníze třeba půjčit?

Záleží, na co to potřebuješ. Na nějaký dokumentární výstupy bez nároků na vysokou kvalitu a bez potřeby z toho potom dělat větší tisky, můžeš použít běžný scanner, který umožňuje scannovat negativy. Ten pořídíš v relacích 2-10 tisíc.

Pokud očekáváš lepší výsledky, potom buď nechat scannovat ve fotolabu, jeden film 36 políček vyjde na cca 300 stovky. Nebo koupit kvalitnější scanner, ale tam počítej s cenovým rozpětím 20-100 tisíc.

Tak když to vezmu od konce toho, co jsi napsal, žádnou vysokou kvalitu nepotřebuji, takže ani tak drahý skener. Nechat si to naskenovat ve fotolabu by vyšlo příliš draho vzhledem k množství filmů, které mám.
Zbývá tedy levnější skener. Našla jsem třeba tohle http://www.megapixel.cz/canon-canoscan-5600f, jenže tomu hovno rozumím a taky nevím jakým způsobem se ten naskenovaný snímek dál zpracovává. Nejspíš je potřeba ho v něčem dál upravovat a stačí na to třeba Zoner? Jak zjistím, jak velké fotky z toho potom půjdou dělat?
Obrázek
Kometa
Offroad maniac

Příspěvekod mimouch » pon, 28 úno 2011 14:47

Nevím, jak se snímek zpracovává konkrétně u tohoto modelu, ale mělo by to být tak, že je k tomu jednoduchý SW, kde si nastavíš jen to, jestli je to negativ/pozitiv a scannuješ a ono to fotky rovnou ukládá jako .jpg obrázky, stejný jako z digi-foťáku. C o s tím budeš dělat potom dál už je na každém uživateli.

Podle toho rozlišení se z toho potom dají dělat tak velký tisky, jaký umožní kvalita předlohy, teda filmu. U dobrých negativů by 30x45cm neměl být problém.

Až ho koupíš, tak si ho od Tebe na víkend za nějakej poplatek půjčím a zdigitalizuju si starej archiv :)
Nissan Patrol GR 4,2D
mimouch
Offroad bůh

Příspěvekod Kometa » pon, 28 úno 2011 14:58

Teď jsem si ještě všimla tohoto http://www.megapixel.cz/pujcovna. Možná si ho jenom půjčím, protože to potřebuji jenom jak říkáš Ty, k digitalizaci soukromého archívu.
Obrázek
Kometa
Offroad maniac

Příspěvekod mimouch » pon, 28 úno 2011 15:00

Aha, tak to je dobrý, to si půjčím taky!
Nissan Patrol GR 4,2D
mimouch
Offroad bůh

Příspěvekod Kometa » pon, 28 úno 2011 15:03

mimouch píše:Aha, tak to je dobrý, to si půjčím taky!

Tak se domluvíme. Já to zařídím a vyzvednu a Ty zato naskenuješ i moje filmy :lol:
Obrázek
Kometa
Offroad maniac

Předchozí

Zpět na Nevážně