MICHAL - Defender

Parta offroaďáků z Prahy, která momentálně sdružuje 5 členů.

Moderátoři: Jarda, ROMAN

mystifikace

Příspěvekod discover » stř, 28 pro 2005 09:47

Hanz píše:
offroader01 píše:
Hanz píše:To byl ale Romus a Remus nebo ne :?: :shock: :evil:

Hanzi, prosím, věř mi trochu (i když nepoužívám akademické tituly) :lol: :lol: :lol:
Byl to Romulus a Remus, a ta vlčice byla Rea (Rhea). Romulus potom (ale to asi víš) založil Řím...

Jo to vím, že založili Řím, ale tím jménej jsem si nebyl jistej, no jo no, holt dějepis mě moc nebere, alespoň ne antika nebo odkud to vůbec je.
To si asi teďko myslíte špatný věci o našem offroad klubu co? :cry:

Pozor Hanzi na mystifikace. Rhea nebyla vlcice ale matka, vestalka, bohyne ohne. Ahoj Stan
discover
Začátečník

Příspěvekod šroubek » stř, 28 pro 2005 11:04

offroader01 píše:Tak přeci jen jsem nebyl úplně 100% pravdivý. :cry:
Rhea nebyla vlčice, ale jejich skutečná matka... :idea:
Konzultováno s Ottovým slovníkem naučným. Omlouvám se za dezinformaci... :? :? :?

To Discover - dobrý, ale trochu po sezóně... :roll:
Don't call me "džíííp". My name's Patrol. Nissan Patrol.
šroubek
Řidič

Re: mystifikace

Příspěvekod šroubek » stř, 28 pro 2005 11:12

discover píše:Pozor Hanzi na mystifikace. Rhea nebyla vlcice ale matka, vestalka, bohyne ohne. Ahoj Stan

A když už jsme u těch mystifikací - jak může být někdo zároveň vestálkou a zároveň bohyní ohně - to je ňáká blbost, ne???
Přesto to z Tvého příspěvku vyplývá... :shock:
Myslím, že když chceš opravovat něčí "mystifikace", tak by ses jich sám neměl dopouštět... Nebo máš jiný názor, DEMYSTIFIKÁTORE ???
šroubek
Řidič

Příspěvekod Grinč » stř, 28 pro 2005 12:41

Hanz píše:
Grinč píše:
džony píše:z divokejch vajec :o

tak to se zeptám táty?

Jestli táta taky nebyl divokej... :o

Ale hřebec :D
OFFROAD KLUB KRKONOŠE
www.offroad-krkonose.cz
NISSAN PATROL W260
www.uni-mal.cz
DAP offroad servis
Grinč
Offorad ikona

Příspěvekod discover » čtv, 29 pro 2005 09:22

offroader01 píše:
discover píše:Pozor Hanzi na mystifikace. Rhea nebyla vlcice ale matka, vestalka, bohyne ohne. Ahoj Stan

A když už jsme u těch mystifikací - jak může být někdo zároveň vestálkou a zároveň bohyní ohně - to je ňáká blbost, ne???
Myslím, že když chceš opravovat něčí "mystifikace", tak by ses jich sám neměl dopouštět... Nebo máš jiný názor, DEMYSTIFIKÁTORE ???

Vestálky tvořily šestičlenný sbor, jehož představenou byla "virgo Vestalis maxima" (nejvyšší vestálka). Jejich úkolem byl kult bohyně Vesty, především udržovat v jejím chrámě posvátný věčný oheň, symbol existence a štěstí národa římského, a vždy ho 1. března obnovovat. Vestálka, která zavinila uhasnutí ohně, byla potrestána zbičováním, která se provinila proti slibu čistoty, pohřbením za živa. Podléhaly nejvyššímu pontifikovi, který je vybíral losem z nejlepších rodin a z těch, které měly oba rodiče na živu. Jejich služba trvala 30 let, 10 let se učily, 10 let konaly bohoslužbu a 10 let zacvičovaly novicky.
Rheia, sestra i manželka Kronova; porodila mu šest dětí: Hestii, Démétru, Héru, Háda (Plútóna), Poseidóna a Dia. Otec Kronův Úranos proklel Krona a předpověděl mu s Gáiou, že bude svržen z trůnu vlastním dítětem. Proto Kronos každé své dítě po narození spolkl. Rheia zachránila nejmladšího syna Dia před tímto osudem a rozhodla tak o osudu Kronově; Kronos byl svržen a věštba se splnila. Původně byla Rheia uctívána i jako bohyně země. Rheia později splynula s frýžskou bohyní Kybelou v Rheiu Kybelu.
discover
Začátečník

Příspěvekod discover » čtv, 29 pro 2005 09:25

offroader01 píše:

Vestálky tvořily šestičlenný sbor, jehož představenou byla "virgo Vestalis maxima" (nejvyšší vestálka). Jejich úkolem byl kult bohyně Vesty, především udržovat v jejím chrámě posvátný věčný oheň, symbol existence a štěstí národa římského, a vždy ho 1. března obnovovat. Vestálka, která zavinila uhasnutí ohně, byla potrestána zbičováním, která se provinila proti slibu čistoty, pohřbením za živa. Podléhaly nejvyššímu pontifikovi, který je vybíral losem z nejlepších rodin a z těch, které měly oba rodiče na živu. Jejich služba trvala 30 let, 10 let se učily, 10 let konaly bohoslužbu a 10 let zacvičovaly novicky.
Rhea Silvia neboli Ilia, dcera krále Numitora, vypuzeného jeho mladším bratrem Amuliem, vnučka krále Proky; Amulius zahubil bratry Rhey Silvie a ji samu donutil, aby přijala hodnost vestálky a neměla potomstvo, které by ho mohlo ohrozit. Rhea Silvia však porodila bohu války Martovi dvojčata Romula a Rema. Amulius rozkázal, aby jeho služebníci utopili Rheu Silviu v řece Tiberu. Bůh Tiberius ji však zachránil a Rhea Silvia se stala jeho ženou.
discover
Začátečník

Příspěvekod šroubek » čtv, 29 pro 2005 19:43

No, to je fajn, že tu vyprávíš antickou mytologii od jejího počátku.... A ještě dvakrát.... Asi abychom nepřehlédli, jak jsi sečtělý... :roll:
Tak si to zopakujeme - Píšeš, cituji: "Pozor Hanzi na mystifikace. Rhea nebyla vlcice ale matka, vestalka, bohyne ohne. Ahoj Stan"
Tvé větě jistě každý rozumí tak, že Rhea byla matka a vestálka a bohyně ohně. Jiný výklad takto postavené věty není možný.
A já říkám, že mystifikace, byť neúmyslné, se dopouštíš Ty. Protože nelze být zároveň vestálkou (kněžkou) a zároveň bohyní Vestou. To prostě nejde.

A zmiňuju to proto, že když už se rozhodneš mě opravovat (přestože jsem to udělal už předtím sám) měl by sis 2x a možná i 3x přečíst svůj příspěvek. Protože jinak mě opravuješ, ale zároveň vypadáš jako trouba. :wink:
Howgh. 8)
šroubek
Řidič

Příspěvekod Standa » čtv, 29 pro 2005 19:51

Michale pěknej Defender.Ten je od Hippa?jestli to neni tajemstvim,kolik jsi za něj dal?
Standa
Offroad bůh

Příspěvekod krrtek » čtv, 12 led 2006 22:19

Čau, tenhle muj kocourek je od Brněnský energetiky, a nový kola jsou v plánu, šetřím na 255/85/R16 MT...
LR Defender 90 300Tdi
LR Discovery 300Tdi
krrtek
Tříkolkař

Příspěvekod MaxC » čtv, 12 led 2006 22:54

krrtek píše:Čau, tenhle muj kocourek je od Brněnský energetiky, a nový kola jsou v plánu, šetřím na 255/85/R16 MT...

Nazdar krrtku, nemáš nějaké fotky z těch Milovic jak jsem tam prorazil ty gumy?
MaxC
Offroaďák

Příspěvekod krrtek » čtv, 12 led 2006 23:38

pošli mi email, někde to vyhrabu.
LR Defender 90 300Tdi
LR Discovery 300Tdi
krrtek
Tříkolkař

Příspěvekod MaxC » pát, 13 led 2006 00:32

krrtek píše:pošli mi email, někde to vyhrabu.

maxc@seznam.cz
MaxC
Offroaďák

Příspěvekod krrtek » pát, 17 úno 2006 19:05

Promiň Maxi, ale jsem to někde zakutal a nemužu najít ty fotky :x
Ale doufám, že se někdy objeví!!!
LR Defender 90 300Tdi
LR Discovery 300Tdi
krrtek
Tříkolkař

Příspěvekod Hippo » pon, 17 dub 2006 20:25

Grinč píše:Není to auto od Hippa?

Neni, my sme ho prodávali v tomhle stavu...
Obrázek
Obrázek
:mobil tel. číslo 608 318 420 :mobil
www.2jk.cz www.drevenedekorace.cz
... myslete jinak, myslete OFFROAD...
Hippo
Offroad maniac

Předchozí

Zpět na M&M Offroad klub