Opel Monterey / Isuzu Trooper 3.1TD - oprava ABS a další...

Rodeo...Trooper...ostatní

Opel Monterey / Isuzu Trooper 3.1TD - oprava ABS a další...

Příspěvekod RBMK » pon, 19 úno 2018 19:33

Ahoj,
koupil jsem si Opel Monterey 1997 3,1TD, a chtěl bych se zeptat na následující:

1) Mám jednu manžetu poloosy přetrženou a druhou natrženou, jak se dají vyndat poloosy a byl by někdo, kdo by mi s tím pomohl blízko Kladna? Nový mám na jednu poloosu, na druhou taky objednám v sadě s mazivem.

2) volnoběžky (aisin) jdou přepínat strašně ztuha a nemůžu otočit rukou poloosama, tak jsou asi seplý. Jak se to dá rozebrat? stačí odšroubovat? jak to rozchodit, aby vypínaly a šly zvolna jako třeba AVMka na patrolech?

3) ABS: pojistka odpojená, přední čidla mají obě urvaný kablíky, zadní vypadají OK. Pojistku nahradím jinou 40A a zapojím přes relé, a kde najdu levně funkční čidla? Má je jen jeden eshop a za necelých 3k za jedno se na to můžu vykašlat a můžu zkusit napojit nový kablík na zbytek drátů starých čidel, ale raději bych koupil někde jetý.

4) spínač /Klapka rychlého ohřátí - po zapnutí nerozsvítí kontrolka na spínači, a asi to nefunguje. jak je to řízeno a jaká je podmínka pro spuštění?

5) čím mazat kardan? kříže a jiná místa. maznici mám.

6) jak jsou řízená vyhřívaná sedadla? jsou napřímo od vypínačů, přes relé nebo na řídící jednotku?

7) Jaká se vejde maximální baterka napravo (z pohledu řidiče dopředu) ? Jak a kam máte danou druhou baterku? já mám místo jen na jednu.

8) Mám dvě sady kol. jedny s diskama R16, na ty dám "STK" zimní obutí dle TP, a R15, co na tom autě nemají být, ale vypadají fakt dobře. Ty chci osadit off kolama rozměrů, které v TP nejsou. Nechat si je nebo vyměnit za R16? Podle toho bych pak vybíral kola.

Jinak je to skvělé auto, od původního majitele nazvedané 11cm, a projede všechno, kam mám odvahu jet.

Dále naléhavě sháním jednu vytahovací (menší) pružinu volnoběžky aisin, dvě těsnění, nebo celé volnoběžky na ND.
Nevypínaly. U jedné byly vylámané ozuby v kroužku pro vytahovací pružinu, tak jsem je navařil a vybrousil, a v druhé chyběla vytahovací pružina, tak jsem tam namordoval nějakej ocelovej drát stočenej do původního tvaru. Funguje to, zatim.

Děkuji za pomoc...
RBMK
Špion

Zpět na Isuzu