Oživení Rescue

Prozatimní název našeho "dobrovolného záchranného systému".

Příspěvekod santaluck » čtv, 06 srp 2009 16:17

Díky za všem za podporu. Včera jsem o tom s manželkou hodně přemýšlel. Můžeme to udělat jako klub s jasným cílem a informací, kdy se na nás mohou lidé nebo organizace obrátit. Udělalil bych webovky, kde by byla galerie aut s provozními informacemi o nich a kontaktem na uvedeného člena. Pak by zde byla galerie, kde by byly uveřejněny naše akce - individuální. Buď akce předem neplánované, že se někam někdo náhodně dostane jako já s tím parašutistou anebo pak akce, kde si osoba díky naším stránkám pomoc objedná - třeba za úplatu, ale to by se muselo pak právně ošetřit nehledně na účetnictví. Ze začátku bych udělal nějaké jednoduché, účelné a vystižné stránky. Později se k nám přidají partneři, udělají se reklamy a pár recenzí v tisku - médiích také neuškodí. Jako klub s jedním zájmem, a to pomáhat uděláme několik společných srazů ročně se společnou debatou u sudu piva a bude veselo. Jde mi o to poznat další super lidi a na srazech navodit vynikající atmosféru. Nebaví mě srazy, kde se gumují koly nebo se blbe na letišti... pokud by toto vše vyšlo, tak můžeme pak dostat oficiální výjimku s umístěním oranžových majáků na střeše od Ministerstva dopravy, ale to je na delší loket, ale vše je možné. Zatím bych zůstal u nápadu klubu a nějakých stránek pro začátek... Ještě počkám nějaký pátek na Vaše nápady a pak něco nastřelím a společně tento nápad vybudujeme. Zkušenosti a právní znalosti bych měl. Věřím tomu, že když se do tohoto spolku dříve dostane několik hasičů, zdravotníků, policistů... :-)
santaluck
Návštěvník

Příspěvekod Tomi » čtv, 06 srp 2009 18:40

Začal sem tím, že sem se dal k dobrákům, abych do toho viděl trochu zevnitř :wink:

Je to jako s armádou - každá je dobře připravená na minulou válku, takže při každým novým průseru se zjistí, co tak asi by se hodilo ještě mít, abychom byli co k čemu. Průměrně vybavený OFF auto je vybavený líp, včetně mýho, teda nebavíme se o ohni. Jenže.... už se to tu mockrát psalo, v tomhle státě může taková věc fungovat maximálně na úrovni sousedský výpomoci, úředně je to nestravitelný :?
Tomi
Offroad bůh

Příspěvekod soptik » čtv, 06 srp 2009 20:28

tak se to tu zas trochu rozjelo, to sem rád, zapojit se do IZS zas takovej problém neni, vedlejší složkou IZS je třeba odtahovka, včelaři, myslifci....atd. stačilo by svoje um nabídnout k využití, ale problém je v tom jestli tě vůbec někdy zvednou a pokud se jedná o krátkodobej zásah, tak si většinou profíci poraděj. Naše pomoc by mohla bejt při delších zásazích (povodně), tam je každá ruka dobrá a pokud chtěj třeba dobráci pomoct, tak se spojej se starostou obce a nabídnou svojí pomoct.
Další problém je jak napsal John, kdo z vás by byl schopnej jed kdykoli, to je blbost.
A s finančnim vyrovnánim v tomhle státě zapomeňte!!!!!!!

Já sem všema deseti pro!!! Tahle práce mě živí a baví, sem i dorovolnej hasič.
Jsem schopnej vyškolit pro práce ve vejškách.

Hodim řeč s našim krajskym ředitelem a dám info jak by to mohlo a mělo fungovat. tý legislativě moc nerozumim. Ale kdyby vás to zajímalo, tak všechny zákony a nařízení týkající se problematiky IZS jsou na www.mvcr.cz
JEEP CHEROKEE XJ 4l
Aro M461 "zebra" 1.8TD
soptik
Offroad instruktor

Příspěvekod Kometa » čtv, 06 srp 2009 20:35

Tak nějaký využití by se třeba našlo. Nemusí jít přeci o okamžitou pomoc v tu chvíli, kdy se něco stane. Třeba teď při těch posledních několika povodních, se hodila pomoc i v následujících dnech a to už by se dalo "přiložit ruku k dílu" i kdyby to mělo znamenat odvézt pitnou vodu apod. někam, kam se momentálně osobákem dojet nedá a pro hasiče to zrovna třeba není priorita. A když nic jinýho, tak na srazu u piva se dají vyměňovat zkušenosti z různých oblastí :D .
Já vím něco málo o zdravotnictví resp. první pomoci a taky trošku o účetnictví.
Ale teď mě tak napadá, kde se fláká Soptík, ten by k tomu mohl říct něco z praxe přeci :wink:

Edit: Soptíku nekoukáš mi náhodou přes rameno? Akorát rychleji píšeš, ale já zase bez chyb (aspoň doufám) :D :D
Obrázek
Kometa
Offroad maniac

Příspěvekod Vlcek » čtv, 06 srp 2009 20:46

To máš jako když máš psa,který bude skvěle stopovat.Pak se někdo stratí a naběhne tam spousta policajtů,které si zaplatíme a místo nich by tam mohlo být několik dobrovolníků.Psovodů je dost,ale nikdo o jejich pomoc moc nestoji.To samé bude u horolezců,potápěčů,offroadáků a jiných klubů,které se jinde ve světě plně využívají ve prospěch ostatních.Jestli se pletu,klidně mě opravte.
Nissan Patrol GR 4,2TD
Vlcek
Offroaďák

Příspěvekod WilledCecil » čtv, 06 srp 2009 20:48

POMAHAT A CHRANIT uz tu mame BUZEROVAT A OTRAVOVAT ma kamarad na cerny BMW M3jce ....

No napad to neni spatnej trochu mi to tu ted prijde ze to tu nekdo trochu vice rozhoupal....

Jo a v puberte sem mel na Y60tce taky ProfiStrobo :)

http://www.youtube.com/watch?v=ok8a3F8Efng
No Road No Problem
WilledCecil
Řidič

Příspěvekod Tomi » čtv, 06 srp 2009 20:49

Aktuálně je vyzkoušený jak to funguje v praxi: když zavoláš na povodní komisi, tak nikdo nic nepotřebuje; když máš kámoše, co má kámoše, co má kámoše, co má telefoun na starostu, tak je toho kamijón, co je potřeba, co sme posbírali a vodvezli :P A sme zpátky u sousedský výpomoci :roll:

A když se na vokresní schůzi dobráckýho hasičstva zeptáš, jestli si toho všimli, že se něco děje, tak seš za vola a je ti odpovězeno, "že my sme tady kuli požárnímu sportu" :evil:
Tomi
Offroad bůh

Příspěvekod WilledCecil » čtv, 06 srp 2009 20:53

A co takhle i patrani nebo zajisteni odcizenych vozidel ?
No Road No Problem
WilledCecil
Řidič

Příspěvekod Kometa » čtv, 06 srp 2009 20:53

Já mám teda z posledních povodní zkušenost takovou, že jsem zavolala do nadace a tam už jsem dostala číslo přímo na koordinátorku z konkrétní oblasti, která přesně věděla co a kam je potřeba.
Obrázek
Kometa
Offroad maniac

Příspěvekod Vlcek » čtv, 06 srp 2009 20:54

Tomi píše:Aktuálně je vyzkoušený jak to funguje v praxi: když zavoláš na povodní komisi, tak nikdo nic nepotřebuje; když máš kámoše, co má kámoše, co má kámoše, co má telefoun na starostu, tak je toho kamijón, co je potřeba, co sme posbírali a vodvezli :P A sme zpátky u sousedský výpomoci :roll:

A když se na vokresní schůzi dobráckýho hasičstva zeptáš, jestli si toho všimli, že se něco děje, tak seš za vola a je ti odpovězeno, "že my sme tady kuli požárnímu sportu" :evil:

To je přesně ono.Chuť pomáhat je a je i hodne klubu a organizací které mají uplatnění,ale není zájem z druhé strany :(
Nissan Patrol GR 4,2TD
Vlcek
Offroaďák

Příspěvekod WilledCecil » čtv, 06 srp 2009 20:56

Podle me co se tu vymejsli je mysleno mozna dobre ale v realu zase pokud si nekde udela nekdo stranky s nejakym rescue4x4 da si tam fotky svejch offu tak me to spis prijde taky jako dobrej sponzor pro policii... Rescue4x4 sponzoruje policii...
No Road No Problem
WilledCecil
Řidič

Příspěvekod WilledCecil » čtv, 06 srp 2009 20:59

A pochybuju ze se seriovkou se neco projede.... Myslim ze seriovka tatra nebo liaz toho projede vic nez seriovka off...
No Road No Problem
WilledCecil
Řidič

Příspěvekod soptik » čtv, 06 srp 2009 21:34

jak někteří píšete, problém je v tom že o pomoc těchto složek operační na KOPISech nepožádaj, je to daný přiblblym systémem kterej je tady v čechách. Tady je vše řízeno plánem svoláváním a operativníma kartama, a v těhle dokumentech sou tyhle dobrovolníci a jiný org. na poslednim místě. Tzn. že pokud si něco nenajdeš sám (jak psala Leona o povodních)
tak tě nikdo nezavolá. A hlavně nejsme z jedný lokality ale z celý Čr, tady u nás operáky znám, ty by mě i zvedli kdyby bylo potřeba a vzpoměli si.
JEEP CHEROKEE XJ 4l
Aro M461 "zebra" 1.8TD
soptik
Offroad instruktor

Příspěvekod soptik » čtv, 06 srp 2009 21:41

ještě doplnim:

Základní složky IZS:

-Hasičský záchranný sbor České republiky,
-Jednotky požární ochrany zařazené do plošného pokrytí kraje jednotkami požární ochrany,
-Zdravotnická záchranná služba,
-Policie České republiky.

Ostatní složky IZS:

-Vyčleněné síly a prostředky ozbrojených sil
-Obecní policie
-Orgány ochrany veřejného zdraví,
-Havarijní, pohotovostní, odborné a jiné služby,
-Zařízení civilní ochrany,
-Neziskové organizace a sdružení občanů, která lze využít k záchranným a likvidačním pracím.
JEEP CHEROKEE XJ 4l
Aro M461 "zebra" 1.8TD
soptik
Offroad instruktor

Příspěvekod John » čtv, 06 srp 2009 21:54

já si myslím že by to i třeba nějak šlo, ale podle mě je to hodně velká zodpovědnost se do něčeho takového zapojit. Zodpovědnost v tom smyslu, aby na tebe byl spoleh. A to já se přiznám, že bych do toho nešel, už jenom to, že nemám uplně vždycky auto i třeba jenom pojízdný...
Albert Einstein: Představivost je důležitější než vědomosti.
Jonas Ridderstrale: Inovace spočívá v otázce: ?Co kdyby??
John
Offroad bůh

PředchozíDalší

Zpět na Rescue