Oživení Rescue

Prozatimní název našeho "dobrovolného záchranného systému".

Příspěvekod WilledCecil » čtv, 06 srp 2009 22:30

John píše:já si myslím že by to i třeba nějak šlo, ale podle mě je to hodně velká zodpovědnost se do něčeho takového zapojit. Zodpovědnost v tom smyslu, aby na tebe byl spoleh. A to já se přiznám, že bych do toho nešel, už jenom to, že nemám uplně vždycky auto i třeba jenom pojízdný...

Nebo si clovek da o vykendu pivko k burtum a je ENDE....
No Road No Problem
WilledCecil
Řidič

Příspěvekod Goli » pát, 07 srp 2009 07:22

John píše: už jenom to, že nemám uplně vždycky auto i třeba jenom pojízdný...

jo, jenze by nas jelo treba vic a pak se hodi i jen ruce.
DIESEL - NO SMOKE, NO FUN.

http://www.vodacketabory.cz/

+420 605 785 385
Goli
Offroad maniac

Příspěvekod Osky » čtv, 13 srp 2009 10:57

Doporučuju Hanzovi ruce :D bo mě minule vytáhl holejma rukama :P
Toyka 70, 2xARB, 2.5 TD - po 6 letech bezporuchove sluzby prodano
Ford Explorer, 4.0, 6V, 152kW, LPG(BRC) - minulost
jeep grand cherokee Wj, 4.7, V8, 4palce kit, automat. zadni spera Spartan
Osky
Offroaďák

Příspěvekod Goli » pát, 14 srp 2009 07:25

jak to maj dobrmani, kdyz jsou v praci a prijde poplach? taky prece porad nemuzou cekat u strikacky....
DIESEL - NO SMOKE, NO FUN.

http://www.vodacketabory.cz/

+420 605 785 385
Goli
Offroad maniac

Příspěvekod Osky » pát, 14 srp 2009 13:09

Goli píše:jak to maj dobrmani, kdyz jsou v praci a prijde poplach? taky prece porad nemuzou cekat u strikacky....

No jo, ale těch je 10 na jedno auto :roll: si neumím představit, že by někdo řádil s mým :?
Toyka 70, 2xARB, 2.5 TD - po 6 letech bezporuchove sluzby prodano
Ford Explorer, 4.0, 6V, 152kW, LPG(BRC) - minulost
jeep grand cherokee Wj, 4.7, V8, 4palce kit, automat. zadni spera Spartan
Osky
Offroaďák

Příspěvekod Tomi » pát, 14 srp 2009 20:14

Dobrmani, dopijou pivo, zvednou prdel a jdou. Pokud se nestane průser, je to OK. Když jo, je průser dvojnásobnej, páč mě pojišťovna nic nedá. Tak je to.

Takže v reálu to je tak, že když mám dvě piva, nelezu k motorovce. Jenže loni po tornádu sem měl dvě a to sem měl nejmíň :D Takže sem skončil napřed u volantu a pak sekundoval tý motorovce :roll: Ale bylo to na rychlý vystřízlivění :lol:
Tomi
Offroad bůh

Příspěvekod Hippo » stř, 26 srp 2009 20:11

Čaute lidi. Dlouho sem tu nebyl a sem rád že se totu zas hejbe. Samo sem ochoten se podílet taky, ale nejspíš až příští rok až se zas vrátím ke 4x4. ( 4x2 je blbej nápad ) :wink: Myslim, že je všechno řešitelný a největší problém bude dosáhnout toho aby soukromá auta mohla vyjek k nějakýmu zásahu. Bude nejdřív potřeba prokázat způsobilost posádky. Na všechno sou dnes papíry a bez nich nikdi nic "nesmí".
:mobil tel. číslo 608 318 420 :mobil
www.2jk.cz www.drevenedekorace.cz
... myslete jinak, myslete OFFROAD...
Hippo
Offroad maniac

Příspěvekod santaluck » úte, 13 dub 2010 16:11

Takže po dlouhé době další info. S kýmkoliv jsem se bavil (starostové, zastupitelé, hejtmani apod.) prostě od obcí až na kraje, tak je docela problémeček.... Museli bysme udělat spolek, mít vlastní IČO a další věci k tomu patří, aby nás poté mohli tyto státní celky oslovit pro nějakou pomoc, výpomoc apod. Když se něco někde semele, tak je zprvu osloven IZS (hasiči, dobrovolní hasiči apod.) Pokud by se jednalo o nás, jakožto neziskovou organizaci, museli bysme mít třeba nějakou předem dohodnutou smlouvu o dílo, spolupráci atd., ale nic více méně bysme z toho nemohli čekat dále.

Když to vezmu u mě. Abych já mohl někoho z mým off-roadem jakoby zaujmout, musím také něco nabídnout. Minulý měsíc jsem si udělal kurz zdravotníka od Českého červeného kříže za 15.000 Kč a mohu mít na autě vyzvačen znak tzv. Modré hvězdy života.... ale k mé spokojenosti bych ještě potřeboval dovybavit auto nějakým lékařským ZÁKLADNÍM vybavením a spočítal jsem to na cca 40.000 Kč, abych mohl být pro někoho zajímavým. Jinak to co, mám, mohu nabízet svojí pomoc jako dobrovolník, když se někde něco stane (autonehoda apod.), tak jako by to udělal třeba někdo s feldou a prošlou autolékárničnou bez rozdílu.

Jako právník dále jsem zjišťoval možnosti společného označení našich vozidel nějakými polepy, výstražným světelným zařízením. Na modré můžeme rovnou zapomenout (i když já ho montovaný skrytě i se sirénou mám, ale dle zákona max. pro výkon mého povolání a to ještě v případě nouze dále viz. trestní zákon "Krajní nouze"). O Oranžovém provedení by se polemyzovat zcela dalo....

Kolem tohoto nápadu je toho opravdu strašně moc a pořád mi to leží v hlavě a doufám, že až udělám v červnu školu, budu mít alespoň chvilku, abych něco vymyslel a dal vám vědět co a jak...
santaluck
Návštěvník

Příspěvekod Michell » úte, 13 dub 2010 18:31

A že jsem tak smělý co za vybavení v hodnotě 40tis.chceš mít v autě???
LR.Disco 300TDI
Chrysler Grand voyager
OFFROAD KLUB KRKONOŠE
http://www.offroad-krkonose.cz
Můj největší strach je,že když zemřu,tak moje žena prodá offa za cenu,za kterou jsem jí řekl že mě stál.
Michell
Řidič

Příspěvekod cibusp » pát, 18 čer 2010 10:50

Michell píše:A že jsem tak smělý co za vybavení v hodnotě 40tis.chceš mít v autě???

no ono se to nezdá, ale i já do toho teď nakukuju, a opravdu jen ten základ vychází na takovejhle ranec, jen proto abys byl kde aspoň trochu něco platnej... kolikrát když se dozvim, co kolik stojí z vybavení, tak se mi točej panenky, a radši na nic krom volantu nesaham...
6 emerickejch + 4 japonský = solidní průser
Jeep Cherokee 4.0 non HO - bastardlift 3-4",30" MT, šnorchlik...
Mišíuši Pajero 2.5TD - long v sérii - svině z jeskyně

!!tel.: 773010585!!
cibusp
Offroad instruktor

Příspěvekod Michell » pát, 18 čer 2010 11:28

Já vím že to je drahé,trochu do toho dělám tak jsem se chtěl zeptat co za vybavení v autě by ste chtěli mít aby třeba někdo nechtěl vozit sebou defík za 200tis.ted jsem trochu přestřelil samo :)
LR.Disco 300TDI
Chrysler Grand voyager
OFFROAD KLUB KRKONOŠE
http://www.offroad-krkonose.cz
Můj největší strach je,že když zemřu,tak moje žena prodá offa za cenu,za kterou jsem jí řekl že mě stál.
Michell
Řidič

Předchozí

Zpět na Rescue